Hát.. ez is elérkezett!
Ezennel a lacfiagi.hu blogot újratöltöm! 🙂
A kezdéshez pedig remek alkalom, hogy mindjárt van egy olyan témám, amelyről sokan gondolják, hogy nincs mit tudni róla, pedig sajnálatosan dehogy nincs! 🙂
Ez pedig nem más, mint egy remek kiegészítő, a nyakkendő csíptető és használata (csíptető és nem tű, mert az más!)
Szándékosan írtam a használat szót, mivel ez elsősorban használati tárgy, csak másodsorban alakult dísztárggyá.
Eléggé egyértelmű a funkciója – a nyakkendőt az inghez csípteti, ezzel sok kalamajkától megóvja a viselőjét, pl. ebéd közben nem lóg a levesbe, nagy szélben nem repked az arca előtt, fontos szerződés aláírását cseppet sem akadályozza, kordában tartja a nyakkendőt.
Ugyan a mostani divatfotókon gyakran látni, hogy a nyakkendő szárai szinte külön életet élve csaponganak viselőjük mellkasán és ez akár klassz is lehet, mégis munkahelyi, vagy egyéb kontrollált környezetben remek hasznát veheti a csíptetőnek. Emellett eggyel több apró eszköze a megjelenés díszítésének, egyénivé alakításának.
Választhatsz nagyon sima. letisztult darabot, klasszikus üzlet/öltöny viselethez, vagy karakteres, viccesebb darabokat casual megjelenéshez, a paletta széles. A lényeg itt is a viselési szabályok ismerete, álljon itt tehát 3 egyszerű pontba szedve:
- Sokan túl magasra, vagy túl alacsonyra teszik a csíptetőt. A korrekt helye az ing 2. és harmadik gombja között van középtájt.
2. Nagyon fontos, hogy jól válaszd ki a csíptetőt a nyakkendőd szélességéhez. Vannak hagyományos szélesebb modellek és keskeny nyakkendőkhöz valók.
SOHA nem lehet a csíptető azonos szélességű, vagy urambocsá’ szélesebb. mint a nyakkendőd. Szarvashiba!
3. A nyakkendőcsíptető értelemszerűen arra való, hogy a nyakkendőt az inghez rögzítse, ezért a nyakkendő mindkét szárát az inghez csíptetjük, nem csak az alsót, hiszen úgy értelmét veszti az egész.
Mint azt már a LacfiAgi – MenCulture with Love FB. oldalamon beharangoztam, most a dán Trendhim cég termékeivel ismerkedünk, amelyeket a magyar webáruházukon https://www.trendhim.hu/ keresztül könnyen elérhettek. A tőlük kapott nyakkendőcsíptetőket itt is megmutatom nektek.
Ez a trendy military matt csíptető, keskeny nyakkendőre casual szettekhez.
A finom szál-csiszolt hatású klasszikus csíptető konzervatív/klasszikus megjelenéshez
A mókás-karakteres bajusz csíptető lezser kombinációkhoz
…és még néhány fotó inspirációnak….
Örülnék kommenteknek, érdekelne, hogy a három Trendhim nyakkendő csíptető közül ti melyiket választanátok és milyen összeállításhoz viselnétek?
A három nekem legkedvencebb kommentelő ajándékba kapja a szóban forgó csíptetők valamelyikét! 🙂
Mivel az őseim “bátortalan majomként” nem ugrottak, hanem lecsúsztak a fa törzsén (elég hetente borotválkoznom), ezért használnám farmer, színes ing és casual zakóhoz.
Tetszeni a military tetszik. Valamilyen lezser, military darabhoz tennem fel. Viszont mostanaban nem nagyon erzem szukseget. Ha olyan helyre megyek, akkor cravatot teszek. Ami viszont beugrott, hogy el tudnek kepzelni olyat, hogy egy nagyon vad darabot akar nyakkendo nelkul is betegyek az ingbe, mert az tuti megtorne az osszkepet ugy, hogy nem jonne le elsore mi is hianyzik igazan.
A bajusz alakú nyakkendő-csíptetőt választanám. A férjemnek javasolnám ezt a darabot, dress code szabotázsra. 🙂
A military nagyon tetszik, de mert üzleti öltözéket viselek, a szálcsiszolt darab illene az öltözékemhez. Ugyanakkor casual esetén – osztva Szögi Imre véleményét – a bajusz nagyon ütős tud lenni nyakkendő nélkül. Pl. egy szabadidős üzleti eseményen biztosan minden második ember rákérdezne, még az is, akivel ott és akkor találkoztam életemben először – és már indulhat is a networking 🙂
Ma megérkezett a bajuszom! Nagyon hálás vagyok. Üdv: Tibor